דבי וולף, בעלת המרכז הגדול לרפואה אסתטית, בעל וותק עם תוצאות מוכחות בתחום, מצטרפת לדעה כי לתזונה יש השפעה רבה על חומרת התופעה: “שוקולד שמביא פצעים- זה לא מיתוס”, היא אומרת, “הלקוחות שלי עצמן יכולות להעיד במהלך הטיפול שהן רואות על העור עצמו את תוצאות המאכלים שהן אוכלות. כשהן עובדות על פי המלצות התזונה
שלנו, השיפור הוא מיידי ונראה מיד על העור”.
דבי וולף אומרת שיש די תחליפים למוצרי חלב, ובמצב של אקנה חשוב מאוד להימנע מצריכת מוצרי חלב ושאר דברי מאכל שומניים וחריפים.
מה הסיבה שלחלק מהמתבגרים האקנה מופיע בצורה קשה וחלק כמעט ולא סובלים מהתופעה?
“תורשה”. היא פוסקת, “פצעי האקנה מגיעים מסיבה גנטית ומתחילים להיווצר בגיל שההורמונים מתחלפים. מתי? זה עלול להתחיל בגיל 12/13 , אבל פגשתי גם מקרים שזה מופיע פתאום לפעמים בגיל 17 . זה קשה”, היא נאנחת, “כשנערה נחמדת מגלה פתאום שפניה מתחילים להתמלא בפצעים אדמדמים מכוערים. אבל זה לא בלתי הפיך: מגיל 20 והלאה זה הולך ופוחת עד גיל 30 . הפצעים המופיעים בגילאים מאוחרים יותר אינם שייכים לסוג פצעי האקנה”.
אם המקור לבעיית פצעי האקנה היא תורשתית ותזונה לקויה גורמת לה לשגשג, מה אפשר לעשות?
מתברר שברוך ה’ יש הרבה מה לעשות ויש פתרונות מצוינים בלי תופעות לוואי כמו שיש לאותן תרופות חזקות כמו שהרופאים נוהגים לתת הכרוכים בבדיקת תפקודי כבד.
“חשוב לדעת שלא תמיד מדובר בכלל באקנה קשה”, מרגיעה דבי וולף, “אני מזמינה את הלקוחה לבוא אלינו לייעוץ חינם. וכשבודקים, לפעמים מוצאים שיש רק מעט פצעים, ונדרש רק טיפול קל ופשוט: ניקיון- אפילו חד פעמי, קצת חומרים הביתה, והמצב מדהים. נפתרה הבעיה.
החומרים שאנחנו משתמשים אתם אלו חומרים עובדים עלה- PH – המיועדים למי שיש לו עור מידי שומני.


הם שומרים על רמה נכונה של שומן העור. (PH-5 זו רמת הנורמה של עור טוב ובריא, לא יבש ולא שומני מידי)
במקרים קשים יותר, אלו בדרך כלל אותם קליינטים שהגיעו אלינו אחרי שסירבו להשתמש בטיפול תרופתי כמו הרואקוטן.
להם נציע טיפול בלייזר אקלרה- לא אגרסיבי. הלייזר שואב את הלכלוך, ובד בבד מרפא אותו. את הטיפול אנו משלבים ביחד עם הדרכה לתזונה נכונה”.
דבי מזכירה גם את עניין הצלקות: “הפצעים של האקנה הם עמוקים ומשאירים הרבה פעמים סימנים חזקים על העור. אותם ‘בורות’ שקשה להעלים אותם במריחת מייקאפ. כדי לטפל בבעיית הצלקות אנו מחזיקים רופא מומחה המטפל בעניין כדי להביא את עור הפנים להחלמה מלאה”.
היא מדגישה את חשיבות הטיפול בצלקות מיד אחרי שהן מופיעות: “ככל שהצלקת יותר טרייה, הטיפול יותר יצליח. זה לא אומר שאם הצלקת עתיקה היא תישאר לנצח. יש גם בשביל זה פתרון, אבל ככל שמטפלים יותר מהר, בצלקות בפרט, ובפצעי האקנה בכלל, התוצאות הטובות יגיעו יותר בקלות”.
הרבה מהמקרים הקשים עם הצלקות הכי קשות שהיא פוגשת הם דווקא אלה שעברו טיפול תרופתי ברואקוטן. “ככל שהצלקת יותר טרייה הטיפול יותר יצליח”, היא שבה ומדגישה, “הטיפול בצלקות לא רק מועיל אסתטית, אלא גם מונע הופעת פצעים בעתיד”.
היא מוסיפה את החשיבות הרגשית הנלווית לטיפול: “פצעי אקנה, הם גדולים ובולטים על פני העור, אין חומר שיוכל לכסות אותם. כשמגיעה קליינטית החשה אי נוחות גדולה מהמצב והיא רואה שמטפלים בה, אנחנו אתה בכל המישורים והיא מקבלת טיפים איך לכסות ולהוריד את גובה הפצע ואיך לטפל בשורש הבעיה היא מקבלת ביטחון מחודש. ייצוב הביטחון העצמי כל כך חשוב בגיל הרגיש הזה- גיל ההתבגרות”.חזור לדיברו עלינו